Домой Дети Іграшки до року – що купити, щоб маля було у захваті

Іграшки до року – що купити, щоб маля було у захваті

602
0

Розважити та зайняти малечу вкрай важливо. Через нудьгу малюки багато капризують та потребують поряд постійної наявності дорослих. Лишивши незайнятою грою дитину без нагляду, ви ризикуєте тим, що вона почне забавлятися розташованими навколо предметами, які може пошкодити або навіть створити небезпеку для власного здоров’я. Дитячі іграшки – це необхідність. З їх допомогою можна відвернути увагу, зайняти та навіть заспокоїти малечу. Іграшки допомагають розвиткові та часто стають справжніми друзями дітлахів. Вони стають першим засобом пізнання світу та є вкрай важливими для кожного малюка.

Содержание

Які іграшки необхідні найменшим дітлахам

У період, коли малюки ще не вміють розмовляти та не здатні висловити свої побажання стосовно іграшок, батьки мають самостійно обирати останні. Розважити найменших членів родини допоможуть:

  • брязкальця – найдавніші дитячі іграшки. Вони допомагають дітям розвивати навички хватання та опанування рухів. Невеличка рельєфність їх поверхні має масажний ефект, а різнобарвність та звучання допомагають у розвитку сенсорики;
  • прорізувачі – допомагають зняти неприємні симптоми, пов’язані з появою перших зубів. Набухання ясен, свербіж, біль та інші неприємні відчуття зменшуються завдяки рельєфній поверхні прорізувача, який має масажний та охолоджувальний ефекти;
  • тренери сну – це іграшки, які мають бути присутніми поряд з малюком під час годування. Вбираючи в себе аромат молока, вони виступають «заспокійливим», створюючи сприятливі умови для сну та повного розслаблення дитини;
  • маленькі іграшки – призначені для розважання малечі. Їх можна використовувати у ванні, тягнути, торкатися та роздивлятися. Звуковий супровід, незвичайна за тактильними відчуттями поверхня та різноманіття кольорів чинять сприятливий вплив на процеси розвитку та допомагають пізнавати навколишній світ.

Плануючи стати батьками чи нещодавно ними ставши, дорослі люди часто не можуть встояти перед різноманіттям дитячих товарів. Проте не все, що здається цікавим дорослим, сподобається та буде корисним для дітлахів. Саме тому варто купувати якісні іграшки з урахуванням дитячих потреб. У іншому випадку вони будуть мало використовуватися та у підсумку опиняться далеко у шухляді.

Які іграшки потрібні дітлахам від 0 до 1 року та коли їх купувати

У перший місяць життя маля адаптується до навколишнього світу. Найбільше значення у цей період є можливість перебування поруч з мамою. Оскільки зорова функція розвинута слабо, можна запропонувати малечі кілька контрастних брязкалець. Важливо, щоб під час гри вони були розташовані на близькій відстані від дитини. Слух малюка розвинений слабо – він здатен розрізняти лише голос матусі, отже варто більше розмовляти, співати та розповідати будь-що.

У період від 1 до 3 місяців малюк починає цікавитися навколишнім світом. Він вчиться самостійно тримати голівку та реагує на звуки. На цей вік можна придбати яскраві та контрастні іграшки, які є простими у сприйнятті. Велика кількість кольорів та візерунків завадить концентрації уваги. Варто поводитися поряд з дитиною спокійно та не надто інтенсивно трясти брязкальцями – це може зашкодити психоемоційному стану. Приблизно у 2 місяці за допомогою іграшок можна почати розвивати рефлекс хватання.

У віці від 3 до 6 місяців асортимент іграшок можна розширити. Зацікавити малечу можуть великі кубики, прорізувачі, книжки з крупними малюнками. Важливо, щоб іграшки цього періоду були зручними для хватання, приємними на дотик та різнокольоровими.

У період з 7 до 9 місяців відбувається стрімкий фізичний та психоемоційний розвиток. Дитина стає активнішою – багато повзає, вчиться ходити, сідає. Маля може роздивлятися малюнки у книжках, реагує на власне ім’я. Найцікавішими для цього періоду є іграшки зі звучанням та книжки.

На 10–12 місяців можна придбати прості кубики, пірамідки, сортери, центри для розвитку дрібної моторики та іграшки, що рухаються. Прості предмети розвиватимуть дитячу уяву, а наявність поряд батьків або інших дітей сприятиме розвитку мовлення.